Home / MAGAZİN / Türk-Yunan Ortak Yapımı Filmin Çekimleri Başladı
turk-hint-ortak-yapimi-filmin-cekimleri-basliyor-3395689_8768_o

Türk-Yunan Ortak Yapımı Filmin Çekimleri Başladı

 

Yunan yazar Yannis Yanellis’in romanından uyarlanan “İsmail ve Roza” filminin çekimleri İstanbul‘da başladı.

Türk-Yunan ortak yapımıyla hazırlanan, yönetmenliğini Yorgos Kordellas’ın yaptığı, “İsmail ve Roza” isimli film Türk ve Yunan sinema sanatseverlere dostluk mesajı vermeyi hedefliyor. İstanbul‘da başlayan filmin çekimleri, İzmir, Atina ve Midilli Adası‘nda devam edecek.

Yapımcılığını Türkiye‘den Baran SeyhanYunanistan‘dan Panos Papahadzid’in üstlendiği filmde, Yılmaz Gruda, Tasos Noussıas, Evgenia Dimitropoulou, Lida Protopsaltı, Cem Aksal, Aysan Sümercan, Youlika Skafida, Petros Lagoutis rol alıyor.

Filmin konusu

Senaryosunu Christina Lazaridi’nin yazdığı film, asırlarca birlikte yaşayan Türk ve Yunan halkının 1920’lerde yaşanan mübadele sonrası yaşam öykülerini ele alıyor. Filmde, İzmir‘de doğup genç bir kızken doğduğu topraklardan ayrılmak zorunda kalmış Roza ve İzmirli İsmail’in sırrı, yıllar sonra Roza’nın 28 yaşındaki torunu Marianna ve antika tutkunu Dimitris’in çabaları ile aydınlatılıyor.

About thrakipost

Sonraki / Επόμενο

acun-ilicali-141055jg

Acun Ilıcalı, O Ses Yunanistan Tanıtımını İlk kez Paylaştı

Türkiye’de bir çok yarışma programlarının yapımcılığını yapan Tv8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, yurtdışında yapımcılığını ilk kez üstlendiği …

Bir Cevap Yazın