Home / MAGAZİN / Yunan-Türk Gençlik Orkestrası Atina’da Konser

Yunan-Türk Gençlik Orkestrası Atina’da Konser

Yunan-Türk Gençlik Orkestrası Atina'da Konser Verdi,

Yunan-Türk Gençlik Orkestrası (GTYO), Başkent Atina’da bir konser verdi. Pire Belediye Tiyatrosu’nu dolduran müzikseverler, 6 yıllık geçmişe sahip her iki ülkeden 50 gencin çaldığı eserleri dinleme fırsatı buldu.

Konya göçmeni bir aileden gelen müziksever Leni Konialidis’in girişimiyle 2008’de Yunanistan’da kurulan Türk Yunan Gençlik Orkestrası (GTYO), Pire Belediye Tiyatrosu’nda verilen konser ile müzikseverlerin karşısına çıktı. Komşu iki ülkenin genç sanatçıları, Mozart’tan eserler icra etti. Müziğin farklı kültürlerin dostluk ve uyum içerisinde yaşamasına ve bağlar kurmasına olanak verdiği mesajının iletildiği konseri Cem Mansur yönetti.

Etkinlik, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı ve T.C. Atina Kültür ve Tanıtma Müşavirliği’nin desteği ile gerçekleşti. Topluluk, 1 Eylül 2014’te İstanbul’da Zorlu Center PSM Drama Sahnesi’nde de bir konser vermişti.

About thrakipost

Sonraki / Επόμενο

acun-ilicali-141055jg

Acun Ilıcalı, O Ses Yunanistan Tanıtımını İlk kez Paylaştı

Türkiye’de bir çok yarışma programlarının yapımcılığını yapan Tv8 kanalının sahibi Acun Ilıcalı, yurtdışında yapımcılığını ilk kez üstlendiği …

Bir Cevap Yazın