Home / SPOR / Taraftarlar, Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos’un evine saldırdı
1591868504323-dimitri

Taraftarlar, Panathinaikos Başkanı Dimitris Giannakopoulos’un evine saldırdı

Panathinaikos Basketbol Kulübü Başkanı Dimitris Giannakopoulos, evinin taraftarlar tarafından saldırıya uğradığını açıkladı.

Giannakopoulos, Instagram hesabından Yunanistan‘ın başkenti Atina’daki evine saldırıda bulunan taraftarların görüntülerini paylaştı. Kulüp başkanı, paylaşımında taraftarların bıçak taşıdığını ve saldırının organize şekilde gerçekleştiğini savundu.

EVİ TAŞLAYIP, DUVARLARA SLOGAN YAZDILAR

Yunanistan basınında yer alan haberlerde, 100’e yakın Panathinaikos taraftarının kulübü satışa çıkaran Giannakopoulos’a tepki göstermek için eve saldırıda bulunduğu öne sürüldü. Evi taşladığı ve duvarlara protesto amaçlı sloganlar yazdığı belirtilen taraftarların polisler gelmeden önce bölgeden ayrıldığı ifade edildi.

Dimitris Giannakopoulos, düzenlediği basın toplantısıyla 25 milyon avro karşılığında kulübün satışına onay vereceğini duyurmuştu.

EUROLEAGUE KARARI YENİ YÖNETİMİN

THY Avrupa Ligi’ne yaptığı eleştirilerle de birçok kez gündeme gelen Giannakopoulos, takımın bu organizasyonda devam edip etmeyeceğine ilişkin kararı da kulübün satılması halinde yeni yönetimin vereceğini belirtmişti.

Yaptığı açıklamalarla uzun zamandır tartışmalara yol açan Giannakopoulos, 2018’de Türk sporseverlerle ilgili hakaret içeren ifadeleri nedeniyle THY Avrupa Ligi maçlarından bir yıl boyunca men edilmişti. Yunan kulüp başkanının cezası daha sonra 5 aya düşürülmüştü

About thrakipost

Sonraki / Επόμενο

uefa-baskani-ceferin-3-secenek-olmazsa-bu-sezon-13063561_747_o

UEFA Başkanı Ceferin: 3 seçenek olmazsa bu sezon iptal olabilir

UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, yeni tip koronavirüs salgını dolayısıyla duran futbol sezonlarının tamamlanabilmesi için mayıs, …

Bir Cevap Yazın