Home / GÜNDEM / İlhan Ahmet: “Ben hizmet için varım”
kozluk2

İlhan Ahmet: “Ben hizmet için varım”

İlhan Ahmet: “Sizin temsilciniz olmak istiyorum”

 

7 Temmuz 2019 günü yapılacak olan erken seçimler öncesinde İlhan Ahmet son seçim konuşmasını Kozlukebir köyünde düzenlediği mitingte yaptı. Yüzlerce soydaşın izlediği mitingte İlhan Ahmet Pazar günü mutlaka sandığa gidilmesini, seçilebilecek kişiye oy verilmesini, risk alıp maceraya girilmemesi gerektiğini belirtti ve “Sizin temsilciniz olmak istiyorum” dedi.

 

EKONOMİMİZİ, DİLİMİZİ, DİNİMİZİ AYAKTA TUTMAYA ÇALIŞTIK

 

“Yalnız azınlık var, partizanlık değil, senin gücün olduğu için liderlerin gözünde itibarın var. Bu da bölge için verdiğim mücadelenin ispatıdır” diyerek konuşmasına başlayan İlhan Ahmet, “2015 yılında bana 10.000 oy verdiniz ve milletvekili seçtiniz. Meclis’te bir muhalefet milletvekili olarak verdiğim mücadeleyi ve senin için çalıştığımı da gördünüz. 200 civarında verdiğim soru önergesi. Her alanda yapılmış hizmetler. Sağlıkta, eğitimde, tarımda yaptığım müdahaleler. Peki bir muhalefet milletvekili bunları nasıl yapabiliyor? Ancak Parlamento bir belediye meclisi değildir. Orada çalıştığın zaman belirli teklifleri ve konuları iyi ifade ettiğin zaman bakanlığın cevap verme mecburiyeti vardır. Bir çok soru önergesi hakkında cevap verilmiş ve ilerleme kaydedilmiştir. Burada ekonomimizi, dilimizi, dinimizi ayakta tutmaya çalıştık. Bu yapılanlara “Kuru gürültü” demek, her şeyden önce sana, milletimize ve Batı Trakya Türklerine yapılan en büyük hakarettir. Mecliste bu konuları dile getirmek için hem bilgi, hem cesaret ve en başta da irade istemektedir.” Görüşlerini dile getirdi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

OYLARINIZ SEÇİLEBİLECEK DURUMDA GÜÇLÜ BİR ADAYA GİTMEZSE TEHLİKEYLE KARŞI KARŞIYA OLURUZ!

 

“Neden iktidara gelecek olan bir partiden aday olmadın? Sorusunu soruyorlar. Yeni Demokrasi Partisi’nin içinde bir azınlık insanının seçilmesi mümkün değildir. Bunu 2007’de de denedik. Olmuyor. Oradaki Türk – Yunan dengesi ve oyların çokluğu buna müsaade etmemektedir. 7 Temmuz’da tekrar risk mi alıp, sonra mendil tutup ağlayalım mı? Peki sonra bunun sorumlusu kim olacak? Tekrar İlhan Ahmet mi olacak? Ya Azınlığımız milletvekilsiz kalırsa? İlk defa bir tehlike görüyorum. Oylarımız azaldı. Oylarımız 20-25 bine düşmüş durumda! Oylarınız seçilebilecek durumda güçlü bir adaya gitmezse tehlikeyle karşı karşıya oluruz. Seçim yasasında yapılan değişiklikler, oyların azalması, Yunanlıların illaki de bir temsilci seçme gayretleri bu mücadeleyi zorlu kılmaktadır.

 

PARTİZAN DEĞİLİM. AZINLIĞIN MENFAATİNİ NERDE GÖRMÜŞ İSEM ORADA HAREKET ETMİŞİMDİR

 

3,5 yıl sizin yanınızda oldum ve mücadele ettim. Sizin için gerçekten de bir teklifim var. 8 Temmuz’da seçilecek olan hükümette mazbata ve hak senin olacak. Hiçbir şüphen olmasın. Halkın istediği neyse ben orada olacağım. Bugün ne anayasal ne kanuni bir engel var, ne de benim içimde bir engel var, çünkü ben azınlık çocuğuyum. Ben partizan değilim. Azınlığın menfaatini nerde görmüş isem orada hareket etmişimdir. Benim için dava, buradaki azınlığın ekonomisini kaldırabilmek, kooperatifle, belediye başkanıyla işbirliği yapıp en iyi sonucu getirebilmektir. Önemli olan bölgenin menfaatine çalışmaktır. Bunu gerçekleştirebilmek için her şeyi yapmaya hazırız.kaynak\burasi bati trakya

About thrakipost

Sonraki / Επόμενο

UNI

Üniversite öğrencileri polisle çatıştı

Yunanistan‘da Atina Ekonomi Üniversitesinde derslere 17 Kasım’a kadar ara verilmesine ilişkin kararı protesto eden öğrencilere polis müdahale …

Bir Cevap Yazın